"Neskúsená" pani policajtka

Autor: Mária Rubaninská | 6.2.2013 o 12:12 | Karma článku: 11,84 | Prečítané:  2360x

Koncom októbra minulého roka som začala chodiť do nemenovanej autoškoly v Prešove. Prišiel deň „D“... Pani policajtka prišla o viac ako pol hodinu neskôr.

 

Do auta nasadla prvá dvojica žiakov a ostatní boli odvezení k najbližšiemu obchodnému centru. Ako posledná som šla ja. Pani policajtka zavelila, aby  žiačka predo mnou zaparkovala na parkovisko pri autobusovej stanici. Auto však nezaparkovala, len ho odstavila uprostred parkoviska, vystúpila, podpísala papiere a odišla. Prišiel rad na mňa. Keď som sa nemala kde otočiť, nič iné mi neostávalo len vycúvať. Cúvala som až takmer do križovatky, keďže iná možnosť nebola. Všetko bolo na príkaz pani policajtky. Kto pozná Prešov, tak vie že toto parkovisko nemá dostatočné označenie.  Potom  som mala ísť doprava. Nevidela som žiadnu značku na radenie do pruhov , na zemi bol sneh, takže nebolo vidieť ani vodorovné dopravné značenie. Predo mnou bolo auto, ktoré odbočovalo doľava a tak som sa automaticky zaradila za ním. V tom momente, keď som zastala, uvedomila som si že stojím v zlom pruhu.  Viem že to bola moja chyba. Vyšla som z križovatky a pani policajtka mi kázala hneď zabočiť doľava, kde bol zákaz. A tak som ju na to upozornila. Príkaz odvolala a išla som ďalej. Samozrejme som jazdu nespravila,  a tak som zastala na prvej čerpacej stanici čo bola po ceste a vystúpila som si. Bola som si vedomá chyby, ktorú som spravila, dohodla som sa na náhradnom termíne a odišla som.

Neskôr pred opravnou skúškou som mala jazdu s inštruktorkou, s ktorou sme sa boli znova pozrieť na parkovisko. Zo začiatku som si myslela, že som dopravnú značku len prehliadla, no v skutočnosti  tam nebola. Neskôr počas jazdy mi inštruktorka prezradila, že pani policajtka sa vôbec nevyzná v meste. Pani policajtka robí na policajnom úrade papierovačky. Predo mnou mala jazdu tehotná pani, ktorej kázala pani policajtka zastať na bezpečnom mieste a tak zastala pred mostom. Policajtka ju za to chcela vyhodiť, pretože sa to vraj nesmie. Vo vyhláške stojí, že je zakázané státie na moste, ale pred mostom , kde neohrozuje chodcov ani plynulý chod jazdy sa môže stáť. Pani inštruktorka sa skúšanej zastala, upozornila pani policajtku, ktorá jej nakoniec dala spraviť skúšku. Podobné „chyby", na ktoré ju neskôr musela upozorniť inštruktorka spravila policajtka aj pri ostatných žiakoch. Jednu budúcu vodičku upozorňovala na hranicu križovatky, odkiaľ nebol dostatočný rozhľad na opustenie križovatky, čiže bola nútená ísť ďalej do križovatky. Znova ju musela upozorniť inštruktorka, že žiačka chybu nespravila.  Neskôr na obede sa pani policajtka pýtala inštruktorky, či to robí zle a podobné otázky. Sama sa priznala, že sa v meste nevyzná. Keby momentálne robila vodičské skúšky pravdepodobne by neprešla.

Prečo posielajú neskúsených policajtov na takého skúšanie budúcich vodičov? Chápem, že aj oni sa musia zaučiť, ale poslať tam niekoho, kto ani dobre neovláda zákon o cestnej premávke a bezpečnej jazde? ....

Pri opravnej jazde všetko prebehlo hladko. Pán policajt zbytočne žiakov nestresoval, nekázal nám ísť do zákazu, nechcel nás vyhodiť za to, že sme zastali na bezpečnom mieste a pod.

Nehádžem policajtov do jedného vreca. Ako všade sú aj skúsení a aj tí menej skúsení. Len by si mohli dať pozor na to, kto je dostatočne kvalifikovaný na skúšanie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?